MEDYCZNE CENTRA DIAGNOSTYCZNE VOXEL W KATOWICACH

Katowice (PET-TK, SPECT)

Zakład medycyny nuklearnej Voxel mieści się na terenie Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki    i Onkologii w Katowicach. Ośrodek realizuje wysokospecjalistyczne badania pozytonowej tomografii emisyjnej (PET-TK) oraz  badania scyntygraficzne (SPECT), które są wykorzystywane w diagnostyce licznych schorzeń oraz umożliwiają planowanie leczenia i monitorowanie jego wyników.  

W ramach działalności Zakładu Medycyny Nuklearnej przeprowadzamy 

  • BADANIA IZOTOPOWE tj. badania PET-TK schorzeń onkologicznych, neurologicznych i kardiologicznych oraz badania SPECT (scyntygrafie): kości, scyntygrafię perfuzyjną mięśnia sercowego, scyntygrafię statyczną i dynamiczną nerek, badania tarczycy, przytarczyc, diagnostykę ognisk zapalnych znakowanymi leukocytami, limfoscyntygrafię węzła chłonnego wartowniczego, diagnostykę receptorową guzów neuroendokrynnych

oraz 

  • TERAPIĘ IZOTOPOWĄ tj. leczenie izotopowe łagodnych schorzeń tarczycy, terapię bólu w przebiegu zmian przerzutowych nowotworu do kości, synowektomie radioizotopowe.

Niektóre badania wykonujemy w ramach kontraktu z NFZ, w celu potwierdzenia i ustalenia terminu prosimy o kontakt z rejestracją pracowni..

  • Pracownia Pozytonowej Tomografii Emisyjnej (PET-TK)
  • Pracownia Badań Medycyny Nuklearnej (SPECT)
Adres:
NZOZ MCD VOXEL
ul. Ceglana 35
40-514 Katowice
PL

Rejestracja:
Tel: 32 701 24 23 od poniedziałku do soboty w godz. 7.00-21.00
Email: pet.katowice@voxel.pl

Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek - Sobota 7.00-21.00

Kierownik pracowni:
p.o. Katarzyna Pluta
Dyrektor ds. Medycznych

UMÓW SIĘ NA BADANIE PET-TK
UMÓW SIĘ NA BADANIE SPECT